لوگو دلوان

چه پارامترهایی بر قیمت اپلیکیشن تاثیرگذار است؟

پارامترهای تعیین کننده قیمت اپ
زمان مطالعه: ۶ دقیقه

“هزینه توسعه این برنامه مرا دیوانه می کند” .بسیاری از صاحبان کسب و کار در راه توسعه یک برنامه با ناامیدی این جمله را می گویند. این موضوع قابل فهم است. طراحی اپلیکیشن اندروید یا ios برای اولین بار اصلا کار آسانی نیست. برای اجرای خوب باید استراتژی خوبی داشت، به خصوص زمانی که صحبت از ساختن نرم افزاری برای ماندگاری می شود. طبق آمار، ۱۶ درصد استارت آپ ها به دلیل مشکلات مالی شکست می‌خورند. این همان چیزی است که باید در نظر داشته باشید و قبل از شروع روی تخمین هزینه کار کنید .چرا اینطور می گوییم؟ زیرا عوامل متعددی بر هزینه توسعه اپلیکیشن تاثیر می‌گذارد و ممکن است آن را از مسیر خارج کرده یا متوقف کند. برای جلوگیری از آن، ما فهرستی از تمام عوامل مهم را برای کمک به شما در این فرآیند تهیه کرده ایم.

app develop

 

چه نکاتی بر هزینه ساخت اپلیکیشن تاثیر می گذارد، چگونه و چرا؟

 

در اینجا، ما درباره چهار عامل اصلی را که بر هزینه توسعه یک اپلیکیشن تأثیر می‌گذارند، بحث خواهیم کرد:

 

 • طراحی
 • پیچیدگی ویژگی ها
 • میزبان برنامه
 • هزینه های پنهان

 

طراحی:

طراحی بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند توسعه اپلیکیشن است. تعیین اهداف، درک بازار، تجربه برای کاربر نهایی عناصر مهم یک اپلیکیشن هستند .درست مانند فرآیند توسعه، زمان صرف شده برای ساخت یک برنامه همراه با هزینه افزایش می یابد زیرا ویژگی ها و ادغام های بیشتری را اضافه می کنیم. با این حال، اگر از قالب های از پیش ساخته شده استفاده کنید، هزینه آن قابل کنترل است .به بیان ساده، پیچیدگی طراحی، منطق تجاری و تعداد نقش ها به طور قابل توجهی بر هزینه توسعه اپلیکیشن تاثیر می‌گذارد.

 

اجازه دهید در مورد نحوه انجام این کار بحث کنیم.

 

 • طراحی ساده

طراحی مینیمال با ویژگی های اساسی، عملکردهای ساده، طراحی ساده را در بر می گیرد. تعداد کمی از ادغام ها و چارچوب ها عملکرد مورد نیاز را تضمین می‌کنند و هیچ چیز اضافی وجود ندارد. به طور خلاصه، فقط ویژگی های ضروری برای برنامه اضافه شده است. به عنوان مثال، اگر برنامه شما حاوی حجم زیادی از داده نیست، هیچ توسعه پشتیبانی، مورد نیاز نیست و لازم نمی شود.( این به کنترل هزینه کمک می کند )

طراحی اپلیکیشن اندروید یا iOS؟ کدام یک بهتر است؟
مطالعه بیشتر

چند نمونه از برنامه‌های وب ساده، ماشین‌حساب‌های مختلف یا ردیاب‌های زمان هستند، مانند Pomodoro.

 

طراحی دلخواه

با سفارشی‌سازی، ویژگی‌ها و قابلیت‌های خاص‌تری ارائه می‌شود. منابع مختلفی مانند React.js، Vue.js، Angular از افزودن ویژگی ها و انیمیشن ها پشتیبانی می‌کنند. بنابراین، هنگام اجرای یکپارچه‌سازی‌ها، چارچوب‌ها و کتابخانه‌های شخص ثالث، انتظار داشته باشید که هزینه توسعه برنامه افزایش یابد .سفارشی سازی بیشتر برابر با قیمت بیشتر است. به یاد داشته باشید، یک طراحی ساده مقرون به صرفه است .در واقع، تمام برنامه‌های وب یا موبایلی که در زندگی روزمره استفاده می‌کنید دارای طراحی سفارشی هستند: TikTok، Facebook، Instagram، Salesforce و غیره.نمونه ای از صفحه نمایش های اصلی یک برنامه پزشکی از راه دور وجود دارد.

 

پیچیدگی ویژگی ها

قیمت ساخت یک برنامه نیز بر اساس پیچیدگی منطق تجاری است: تعداد نقش ها در یک برنامه، تعداد ویژگی ها،پیچیدگی ویژگی ها.

 

برنامه های کراس پلتفرم یا بومی

چه تصمیم به ساختن برای یک پلتفرم خاص یا چند پلتفرم داشته باشید، نمی توانید اشتباه کنید. به طور مجازی، برنامه‌های چند پلتفرمی، یعنی برنامه‌هایی که برای پلتفرم‌های مختلف ساخته می‌شوند: اندروید،  iOS یا وب، ساخت و نگهداری ارزان‌تر از برنامه‌های بومی هستند، یعنی نرم‌افزارهای ساخته شده مخصوصاً برای Android،  iOS یا وب. و این تفاوت اصلی بین پلتفرم های متقابل و بومی است .قبل از ساختن برنامه خود، پلتفرم، اندروید یا iOS یا هر دو را تعیین کنید. برای این کار عواملی مانند سهم بازار، دستگاه و میزان شیوع را در نظر بگیرید. فقط پس از مشخص شدن این جنبه ها، جلو بروید. اگر در مورد برنامه های بومی اطلاعاتی ندارید ما در مقاله ی ” اپلیکیشن NATIVE یا HYBRID کدام بهتر است؟ ” کامل این مورد را بررسی کردیم.

native app

 

 • پیچیدگی پایگاه های داده

افزودن پایگاه داده تاثیر مستقیمی بر هزینه توسعه یک اپلیکیشن دارد. برخی از ویژگی های اضافی مانند خریدهای درون برنامه ای، ادغام رسانه های اجتماعی، ردیابی موقعیت مکانی، امنیت بهتر، موقعیت جغرافیایی نیاز به ذخیره سازی داده های بیشتری دارند .در عین حال، مهم است که پایگاه مشتری را درک کنید. این نیز به تخمین هزینه کمک می کند. مشتریان بیشتر به معنای داده های بیشتری برای ذخیره سازی است .به عنوان مثال، سرویس‌های ذخیره‌سازی ویدیو مانند YouTube یا سرویس‌های استریم مانند Netflix به هزینه‌های قابل توجهی برای اجاره سرور نیاز دارند. زیرا فایل های ویدئویی فضای ذخیره سازی زیادی را اشغال می‌کنند. اگرچه، برنامه‌هایی که فایل‌های کم‌مصرف منابع را ذخیره می‌کنند، چندین برابر فضای کمتری روی سرورها نیاز دارند و بنابراین ارزان‌تر هستند. به عنوان مثال، لیست کارهایی مانند Todoist.

ویژگی های یک اپلیکیشن خوب چیست؟
مطالعه بیشتر

 

 • تعداد نقش ها (پیچیدگی با ریشه ها)

در یک طراحی سفارشی، طراح ممکن است مجبور باشد نقش های کاربر را تعریف کند تا مطمئن شود منطق تجاری برای همه انواع کاربران ارزشمند است. معمولاً این شامل تعیین “چه کسی می تواند چه چیزی را ببیند” در یک نرم افزار است. این به ایجاد مجموعه ای با عملکردهای متعدد کمک می کند. این نوع عملکرد با گردش های کاری رایج، ویجت های مدولار، قرارگیری ناوبری جهانی و متن سفارشی شده برای هر کاربر ایجاد می شود. چنین سفارشی سازی، در صورت نیاز، زمان می برد و هزینه را افزایش می‌دهد.

 

 • تعداد و نوع ادغام ها

پس از تصمیم گیری در مورد ویژگی ها، توسعه دهندگان روی روش یکپارچه سازی کار می کنند. واردات کد ارزان تر از نوشتن کد از ابتدا است که گران تر است. فرض کنید، برنامه شما به یکپارچه سازی پرداخت نیاز دارد تا کاربران بتوانند در برنامه پرداخت کنند. چند راه وجود دارد که چگونه می توانید این ادغام را بدست آورید. از راه حل های آماده ای مانند PayPal یا Stripe استفاده کنید. گزینه دوم بسیار گران تر خواهد بود، زیرا برای معامله با بانک ها نیاز به کدگذاری بسیاری از ویژگی های پیچیده و مجوزهای قانونی دارد. همچنین، برخی از برنامه ها به بخش های دوگانه نیاز دارند – کاربر و پنل مدیریت. چنین ادغام هایی نیاز به همگام سازی و کار بیشتری دارند. هزینه توسعه بر این اساس افزایش خواهد یافت.

 

 • پرداخت های مکرر

پرداخت‌های مکرر مانند برنامه‌های تجارت الکترونیک به سطح بالاتری از امنیت و عملکرد نیاز دارند. آنها همچنین به ذخیره سازی بیشتری برای داده ها نیاز دارند. علاوه بر این، هر محصول به صفحه متفاوتی نیاز دارد و بنابراین ذخیره سازی اطلاعات ضروری می‌شود. ادغام این ویژگی ها برای تجربه کاربری بهتر نیاز به زمان دارد و در نتیجه به هزینه توسعه اپلیکیشن می‌افزاید.

پرداخت ،paypal

 

میزبانی یک برنامه:

یک برنامه باید روی زیرساخت ابری راه دور یا یک سرور میزبانی شود تا در اینترنت در دسترس و قابل دسترسی باشد.

 

 • سرورها

سری وب آمازون یا AWS پرکاربردترین راه حل میزبانی است که راه حل های میزبانی کم هزینه را برای برنامه های تلفن همراه یا وب ارائه می‌دهد. می‌توانید چند سرویس AWS را به صورت رایگان امتحان کنید. با این حال، شما می توانید بر اساس نیاز خود انتخاب کنید.

چطور بهترین نام را برای اپلیکیشن‌مان انتخاب کنیم؟
مطالعه بیشتر

 • استفاده از Redis یا Kubernetes

Redis یک منبع باز ذخیره سازی اطلاعات در حافظه است. می توان از آن به عنوان کش، پایگاه داده و کارگزار پیام استفاده کرد. زمان پاسخ دهی بر حسب میلی ثانیه است که میلیون ها درخواست در ثانیه را مجاز می کند. آمازون یک سرویس Redis کاملاً مدیریت شده را ارائه می دهد و آزمایشی آن بدون هزینه در دسترس است. Kubernetes .منبع باز در Github رایگان است. AWS نیز از اجرای Kubernetes پشتیبانی می کند. با این حال، اگر از EC2 استفاده می کنید، باید هزینه AWS را بپردازید. هیچ حداقل هزینه و هیچ هزینه پنهانی وجود ندارد. شما فقط برای چیزی که استفاده می کنید هزینه می‌پردازید .

 

هزینه های پنهان

نه فقط موارد فوق، چند عامل دیگر می توانند هزینه کلی ساخت یک برنامه را افزایش دهند، از جمله:

 • هزینه مدیریت یا مدیریت
 • هزینه زیرساختی
 • توسعه محتوا
 • هزینه عملکردی
 • امنیت برنامه
 • تست و رفع اشکال
 • خدمات پشتیبانی فناوری اطلاعات و بازار‌یابی

آخرین هزینه، بازاریابی است که فراموش شده ترین هزینه است. با این حال، ضروری است. مخاطبان هدف باید در مورد اپلیکیشن و این استراتژی ارتباطی بیاموزند و پیاده سازی به منابع و پول نیاز دارد. این هزینه های پنهان ممکن است از برنامه ای به برنامه دیگر و از سرویسی به سرویس دیگر متفاوت باشد. بهتر است برای ایمن ماندن از قبل اطلاعاتی در مورد هزینه های دریافتی از خدمات فوق کسب کنید.

 

در آخر

هنگامی که تصمیم به ساخت اپلیکیشن خود گرفتید، باید به عوامل مختلفی توجه کنید تا مطمئن شوید که گزینه های توسعه متناسب با بودجه شما هستند.به جز پیچیدگی یک ایده، باید به بخش تجاری یک استارتاپ فکر کنید: از کجا مشتریان را جذب کنید و چگونه آنها را وادار به پرداخت هزینه کنید؟ کجا راه حل خود را مقیاس بندی کنیم؟ بنابراین، برای ایجاد یک رابطه مفید، مطمئن شوید که در مورد شریک فنی آینده خود تحقیقات عمیقی انجام دهید. می توانید با پلتفرم هایی مانند Clutch، GoodFirms یا The Manifest شروع کنید. اگر علاقه به مطالعه بیشتر مقالات آموزش طراحی اپلیکیشن دارید می توانید سایر مقالات ما را در سایت مطالعه کنید.

به یاد داشته باشید، توسعه اپلیکیشن کار آسانی نیست، بلکه یک تلاش تجاری پرهزینه و پرخطر است، پس عاقلانه برنامه ریزی کنید. مقالات بیشتری را بررسی کنید که می تواند به شما در توسعه، امنیت، میزبانی و ارائه نکات فنی باورنکردنی برای وب سایت شما کمک کند!

مشاهده

سایر مقالات دلوان

معرفی بهترین اپلیکیشن بیمه

معرفی ۸ تا از بهترین اپلیکیشن های بیمه

زمان مطالعه: ۵ دقیقه امروزه خدمات بسیار زیادی از طریق بستر اینترنت در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.  طراحی استارت‌آپ های خدمات بیمه چند وقتی هست که بین صاحبان کسب

Api چیست و چه کاربردی دارد؟

Api چیست و چه کاربردی دارد؟

زمان مطالعه: ۹ دقیقه آشنایی با مفهوم Api Api  یا همان application programming interface ( رابط برنامه نویسی کاربردی) یک مجموعه ای از تعاریف و پروتکل های ساخت و

>